↑ Gordon Rowley – What Is An Areole ?

در این پست از آلامتو زیباترین مجموعه اسم دختر برگرفته از گل بر اساس حروف الفبا را تقدیم دنبال گیاهان زینتی یوتاب کنندگان می کنیم. این گیاه گونه های متفاوتی دارد و به اسم های مختلفی مانند راه راه سفید یا راه راه صورتی نیز شناخته می شود. مانند برگ انجيلي و فوتوس. برای آشنایی بیشتر با گیاه برگ عبایی به این لینک مراجعه کنید. این گیاه سریع رشد می کند، و برای جلوگیری از رشد آن، بهتر است مانعی فیزیکی بر سر راه آن قرار دهید و یا اینکه به طور منظم آن را هرس نمایید. این گل را بششتر درمحدوده فضای سبز شهری می بینید.

گیاهان زینتی چند ساله

بیشترین دمای قابل تحمل برای این گیاه ۳۰ درجه و کمترین دما، ۱۰ درجه است. فیلودندرون متعلق به خانواده اراسه بومی جنگلهای گرمسیری امریکا، این جنس دارای بیش از 275گونه گیاهان همیشه سبز نواحی امریکای جنوبی است. از گیاهان مورد استفاده زیاد در خانه ها می باشد . در معرض آفتاب کامل اگر این گیاه قرار داشته باشد از بین خواهد رفت.کلا طبق قاعده و تجربه گیاهانی که برگها و رنگدانه ی قرمز یا همون آنتوسیانین دارند،نیاز به نور زیاد و هوایی خنک دارند وگرنه رنگ برگها سبز میشه نمونش درخت افرا قرمز هست که توی هوای داغ تابستون به سبزی میزنه و دوباره با سرد شدن هوا سرخ میشه! توجه داشته باشید که این گیاه به سرما به شدت حساس هست و حتما در فصل های سرد سال اون رو به مکانی با دمای 18 الی 22 درجه منتقل کنید.

گیاه زینتی سدوم

آلوکازیا ازلانی به رطوبت بالا نیاز دارد و نباید اجازه دهید که خاک آن خشک شود؛ خاک این گیاه را همیشه مرطوب نگه دارید و در فصلهای سرد سال، آبیاری را کمتر کنید. برای کاشتن آن در منزل دمای اتاق باید کمتر از ۱۸ درجه باشد و نیاز به میزان کمی نور مستقیم خورشید دارد. هر چقدر دمای محل نگهداری بیشتر شود باید میزان آبیاری و رطوبت محیط را افزایش داد. در زمستان هر ۳ هفته یکبار و در تابستان یکبار در هفته آبیاری کافی است به دلیل ساقه گوشتی گیاه که سرشار از آب است از آبیاری زیاد از اندازه پرهیز نمایید چون باعث پوسیدگی گیاه می گردد . البته این گیاه به آبیاری زیاد حساس است و در صورت آبیاری بیش از حد، دچار پوسیدگی میشود. نام انگلیسی: Spineless Yucca است. برگ عبایی که به نام گیاه فولادی معروف می باشد مقاوم ترین گیاه آپارتمانی و قابل سازش با شرایط آپارتمان است برگهایی بلند و کشیده شبیه برگ ذرت و الیاف مقاوم و به رنگ سبز تیره است و مستقیما از ساقه های زیر زمینی خارج شده واریته ابلق با برگهایی به رنگ سبز و کرم نیز موجود است اما مقاومت کمتری نسبت به برگ سبز دارد دارای گلهایی بنفش و گود در خاک گلدان است که جنبه ی زینتی ندارد.

مجله گل و گیاهان زینتی

این گیاه با اینکه نور خورشید را بسیار دوست دارد اما در نور کم نیز رشد می کند و خود را با شرایط سازگار می کند. برگ انجیری ابلق برای اینکه ترکیب رنگی خود را حفظ کند، به نور کامل روز نیاز دارد. برای نگهداری از فیلودندرون پرنسس صورتی یا شاهزاده صورتی به نور کامل آفتاب نیاز دارید، اما مراقب باشید که برگها در معرض تابش مستقیم آفتاب نباشند. هشدار: اگر حیوان خانگی دارید، آن را از بوته ی هورتانسیا دور نگه دارید. اگر به گلهای آویز علاقه دارید، این گیاه یکی از گل های گران قیمت مناسب برای شماست. همین ویژگی متفاوت ظاهری باعث شده که برگ انجیری ابلق یکی از گل های گران قیمت آپارتمانی باشد که در هر خانهای پیدا نمیشود. این گیاه به رطوبت بالای خاک و محیطی نیاز ندارد؛ بنابراین اجازه دهید که قبل از هر آبیاری، خاک گیاه خشک شود. گیاه کراسولا بومی آفریقای جنوبی و از خانواده گیاهان آبدار خانگی است که با برگ های همیشه سبز شگفت انگیز خود، زیبایی مثال زدنی را به محیط زندگی خود می بخشد و به دلیل همین ارزش تزئینی بالای خود در مکان های بسیاری خودنمایی می کند.

در فصل زمستان 6-8 هفته استراحت می کند پس نیاز آبی آن کم می شود ولی در تابستان بین هر دو آبیاری خاک باید خشک شود. درخت انبوه ایلکس با آن برگ های دندانه دار براق و میوه های سرخ زیبا واقعاً درخت خاصی است؛ خصوصاً زمستان بی برگ و بار با حضور سبز و قرمزش پر شور و حرارت می شود. اگر قصد شما برای راه اندازی گلخانه کاملا جدی می باشد، حتما تحقیقات لازم را در این مورد به عمل آورید و به این نوشته اکتفا نکنید. برای آبیاری این گیاه لازم است به خشکی سطح خاک توجه کنید و اگر تا دو بند انگشت از روی خاک خشک شده باشد، زمان مناسب برای آبیاری گلدان است.

گیاهان زینتی رایج

چمن لولیوم :L۰lium perenne بذرآن نسبت به قبلی درشت تر است. دقت زیادی می خواهد تا متوجه شوید چمن واقعی نیست. زیرا این گیاه با تابش مستقیم آفتاب ضعیف شده و به سرعت واکنش نشان می دهد. ولی برای رشد مطلوب و شرایط ایده آل به جای روشن نیاز دارد ولی در مکانهای تاریک تر هم قادر به زنده ماند و ادامه ی زندگی هست ولی برگها و ساقه برگ باریک میشه .باید مواظب باشید که اشعه آفتاب به برگ گیاه نخورد زیرا باعث سوختن آن میشود.

گیاهان زینتی سیستان و بلوچستان

زیرا یک برگ واحد در گلدان بسیار ناراحت به نظر می رسد. گیاه کالاتا اورانتا با برگ های سبز براق و راه راه های سفیدش، یکی از زیباترین گیاهان آپارتمانی است که می توان پیدا کرد. ارکیده یکی از زیباترین گیاهان آپارتمانی و از جمله گرانترین گل های جهان است؛ به همین دلیل ارزش آن را دارد که به عنوان گل زینتی آن را در خانه پرورش دهید. در ادامه مقاله بعضی از بهترین گل های گران قیمت آپارتمانی را معرفی میکنیم که بهراحتی میتوانید آنها را در خانه تکثیر کنید. گونه ابلق پوتوس حصیری یا مانسترا که به عنوان یکی از گرانترین گل های جهان شناخته میشود، به مراقبت خاصی نیاز ندارد، اما به دلیل نادر بودن، جز گران ترین گل های آپارتمانی قرار میگیرد.

تکثیر آنتوریم کریستالینوم از طریق تقسیم ریشه و قلمه ساقهها صورت میگیرد. قبل از پایان بزرگراه وارد بلوار جمهوری شوید، اگر از غرب مشهد به باغ گیاه شناسی می روید، می توانید از طریق اتوبان آزادی به بزرگراه کلانتری بروید و بعد از وارد شدن به بزرگراه به سمت خروجی کوشش حرکت کنید و با رسیدن به بلوار جمهوری به سمت چپ حرکت کرده و به باغ گیاه شناسی برسید. در قلمه زنی به طور معمول قلمه هایی به اندازه چندین اینچ از ساقه یا برگ بریده شده و بعد از بهبود در ناحیه برش یک پینه ای ایجاد می شود که بعد از یک هفته یا بیشتر ریشه ها رشد خود را شروع می کنند. امروزه بسیاری از علاقه مندان به گل و گیاه برای زیباسازی تراس های بزرگ خانه شان از این بذر زینتی استفاده می کنند و در نهایت فضای دل انگیزی را در منازل آپارتمانی خود به وجود می آورند.

گیاهان زینتی شاخه بریده

نگهداری از این گیاه هم کار سختی نیست و بنابراین یکی از بهترین گزینهها برای افرادی است که میخواهند از طریق پرورش گل های زینتی در خانه درآمد کسب کنند. این گیاه رو میشه به دو طریق قلمه برگ و ساقه تکثیر کرد، انتخاب قلمه های جوان در بهار و ریشه دار کردن انها در دمای ۱۸ درجه سانتی گراد. برگهای جوان فیلودندورن نسبت به برگهای بالغ اختلاف شکل و رنگ دارند. سانسوریا یکی از انواع گیاهان زینتی بومی آفریقا است و برگهای آن بلند، کشیده، و خاردار به شکل سرنیزه بوده و دارای حاشیه ای به رنگ زرد است. عمر این گیاه زیاد است و سالهای متمادی بدون تغذیه و تعویض گلدان در اطاق می ماند. نور زیاد باعث کلفت تر شدن ساقه برگها میشه و نور کم باعث نازک شدن اونها میشه ! دوام گل و براکته آنتوریوم زیاد بوده و ۲ تا ۳ ماه پایدار می ماند.

گیاه جارو زینتی

این گیاه انواع مختلفی دارد و در محوطه سازی از آن به میزان زیادی استفاده می شود. این یک گونه بسیار فشرده، پایدار و بسیار متنوع است که صدها گونه از آن به شما امکان می دهد تنوع رنگی مختلفی را انتخاب کنید. واریته های زیادی در ایران پرورش می یابد. بسیاری از گل و گیاهان زیبایی که به راحتی قابلیت کاشت در مناطق شمالی؛ جنوبی و مرطوب ایران را دارند؛ برای نواحی کوهستانی اصلا مناسب نیستند. این بیمارستان که بعداً بیمارستان مسیح نامیدهشد در حال حاضر غیرفعال است و از آن به عنوان دومین بیمارستان قدیمی ایران یاد میشود.

تقریبا در همه نقاط اپارتمان قابل نگهداری است،گیاه را از معرض نور مستقیم افتاب در امان نگهدارید،بهترین مکان نزدیک پنجره است. در تابستان باید گلدان را به مکان نیم سایه انتقال دهیم. حداکثر دمای مطلوب بیلبرجیا در تابستان 27 درجه و در زمستان 21 درجه میباشد. حداکثر درجه حرارت در تابستان ۲۴ درجه و حداقل درجه در زمستان ۱۸ درجه است،گیاه تا ده درجه هم مقاومت نشان میدهد.اجازه دهید در بین دو ابیاری سطح خاک گلدان خشک شود،ابیاری بیش از اندازه به خصوص در زمستان باعث پوسیدگی گیاه می گردد. حداقل درجه حرارت در زمستان ۱۸ درجه سانتی گراد و در تابستان حداکثر ۲۴ درجه است.بین دو آبیاری حتما خاک خشک شود.

دسته دوم گیاهان پیازی آنهایی هستند که برای زمستان های خشک ، معمولاً خنک و تابستان های گرم و مرطوب سازگار شده اند. مطلب پیشنهادی : انواع خاک گلدان، خاک مناسب برای رشد گیاهان خانگی چیست؟ برای این کار کافی است از شاخه های چوبی، قلمه هایی 5 یا 6 سانتی متری تهیه کرده و آن ها را در یک محیط کشت مناسب بکارید و پس از گذشت چند ماه که گیاه از رشد مناسبی برخوردار شد و ریشه داد آن را به گلدانی با محیط کشت مناسب و زهکشی خوب منتقل کنید و به مقدار کافی آب دهید. تکثیر این گیاه از طریق ریشه و قلمه بسیار آسان است. از خانواده سوسنیان یا لیلیاسه و بومی افریقاست ، برگها بلند و کشیده و خاردار با حاشیه زرد و به شکل سرنیزه ، ارتفاع برگها به یک متر می رسد و تکثیر آن از طریق برگ و یا ساقه های زیرزمینی است ، بسیار کم توقع و مقاوم در برابر خشکی و سایه ولی در این واریته به علت ابلق بودن برگها به نور بیشتری احتیاج دارد.

سایت گیاهان زینتی نارگیل

گیاهان نمایندگان خوبی از طبیعت بیکران این کره خاکی هستند که ما تنها با کمی گشت و گذار می توانیم بهترین آنها را مطابق با سلیقه خود انتخاب و به فضاهای داخلی مان دعوت کنیم. زیستگاه این گیاهان حفظ کننده آب، اکثرا در مناطقی با دمای بالا و بارندگی کم مانند بیابان ها می باشد. گل بنفشه نیز مانند تمام گیاهان برای رشد عالی به نور و دمای مناسبی نیازمند می باشد. همچنین از این گیاهان برای تحقیقات علمی و روند تکامل آن ها نیز مورد مطالعه قرار می گیرد. اکسالیس نیز از جمله گیاهان سایه دوست می باشد. یکی از گل های آپارتمانی سایه دوست جذاب فیتونیا هست، گیاهی با برگهای جذاب و دوست داشتنی که نیاز به رطوبت بالا برای نگهداری می باشد ولی نور کم رو به خوبی تحمل میکنه ولی با داشتن نور کافی رشد خوبی خواهد داشت و رنگ برگهای اون بسیار زیباتر میشود. با داشتن تکیه گاه میتواند تا 20 یا 30 متر رشد کند.

آگونما گیاه بسیار زیبایی است با برگ های ابلق با ساقه ها کوتاه و برگ های بیرون آمده از غلاف ، نیزه ای شکل و خم شده به طرف پایین با طول ۱۲ تا ۱۵ سانتیمتر (که گاه تا ۲۰ سانتیمتر نیز می رسند)؛ مقاومت خوبی در برابر سایه و خشکی دارد و آگلونما در حدود چهل گونه گیاه علفى در هند و مالزى دارد كه برخى از آنها به خاطر داشتن برگ هاى ابلق به عنوان گیاه زینتى در گلخانه ها نگهدارى مى شوند. آب سنگین و سرما قاتل این گل می باشد.

برای آشنایی بیشتر با گل برگ قاشقی به این لینک مراجعه کنید. هویا کارنوزا برای کسانی که به دنبال کسب درآمد از پرورش گل های زینتی در خانه هستند نیز بسیار مناسب است. پیشنهاد ما به شما کاشت و پرورش بذر گل اطلسی است. شما می توانید گلدان های زیبای فیلودندرون را در هر اتاقی که دوست دارید بدون نگرانی از کمبود نور قرار دهید. نور کم را به خوبی تحمل می کند. هویا کارنوزا کمبود رطوبت را تحمل میکند و نیازی به غبارپاشی مداوم دارد. هویا کارنوزا کامپکتا به نور کامل آفتاب نیاز دارد، اما به نور مستقیم آفتاب، مخصوصا در روزهای داغ تابستان حساس است. یک گونه یکسان ممکن است در منابع گوناگون، بهطور متفاوتی طبقهبندی شود. گونه ای از گیاهان گلدار چندساله از جنس Lonicera و از تیره آقطیان است. ارکیده رطوبت محیطی را دوست دارد؛ اما بهتر است برای تامین رطوبت محیطی برای آن جزیره درست کنید و اگر در محیطی خشک زندگی میکنید، میتوانید به صورت روزانه، غبارپاشی کنید.