6 ویژگی اسباب بازی خوب که پدر و مادرها باید بدانند

نکته مهم و حائز اهمیت این است که همبازی باید همراه و همسال کودک باشد. از آنجا که بازی زبان کودک است، خلق بازی و اسباب بازی مناسب نیازمند توجه و سرمایه گذاری مادی و معنوی ویژهای است. ۶- برای بازی کودک جایی را مشخص کنید تا کودک در آرامش و بدون نگرانی از بر هم خوردن آنچه که ساخته، در آنجا بازی کند، در ضمن او باید بتواند شما را ببیند. علاوه بر این اسباب بازیها از نظر کاربرد نباید خیلی ساده و پیش پا افتاده باشند و هیچ چالش و جذابیتی را برای مخاطب در پی نداشته باشد. ۱-کودک توانایی استفاده از وسیله را داشته باشد. بنابراین والدین می توانند استعدادها و توانایی های کودک خویش را شناسایی و سپس شکوفا کنند. اگر کودکتان می تواند بنشیند و برنامه ” اجرایی ” را تماشا کند, احتمالاً بیشتر برایش از آموزش سرگرم کننده است. هر چند که ممکن است برخی از پسرها به عروسکهای دخترانه بیشتر علاقه داشته باشند، اما به طور کلی، اسباب بازیهای مورد علاقه آنها شامل ماشینهای اسباب بازی (شامل ماشین پلیس، تراکتور، ماشین مسابقه)، موتورسیکلت، تفنگ، توپ، اسباب بازیهای جنگی و عروسکهایی با کاراکتر پسرانه انیمیشنها است.

همانطور که کودک شما شروع به یادگیری راه رفتن میکند، شما میتوانید یادگیری اعداد را به شمارش قدمهای آنها بگنجانید که به او کمک میکند تا با اصطلاحات و معنی بیشتر آشنا شود و بتواند به طور ناخودآگاه و با کمک تکرار و شمارش، اعداد را یاد بگیرد حتی اگر در این سن کاملاً متوجه نشود. به طور مثال در تلویزیون عروسکی قهرمان یک فیلم میشود، ناخودآگاه آن عروسک مورد علاقه کودکان قرار میگیرد. کودک در بازیهای مختلف با ابزار متفاوت به کشف و تعامل با محیط اطراف خود مشغول میشود. دختران به اسباب بازیهای رنگی بسیار علاقهمند هستند و دوست دارند تا از طیف رنگی شادی خریداری کنند و اسباب بازی های که در آنها از نقش آفرینی استفاده شده است بسیار استقبال میکنند مانند: ست آشپزخانه، ست آرایشی، ست خانه بازی و بسیاری اسباب بازی های دیگر.

یا اگر برای او یک بازی رایانه ای بخرید، کودک طبق دستوری که در بازی آمده است، بازی خواهد کرد و هیچ گونه کار خلاقانه ای انجام نخواهد داد چرا که فقط طبق دستورالعمل سایت candytoys بازی کرده است. انتخاب اسباب بازی خوب از میان اقلام مختلفی که در یک فروشگاه وجود دارد، کار ساده ای نیست. نی نی لند فروشگاه اسباب بازی در تهران و درایران کلیه کالاهایی که نوزاد شما نی نی لازم دارد (شیشه شیر- سرشیشه – پستانک و ملزومات – دندانگیر و تمام کالاهای مربوط به سلامت و بهداشت نوزاد و کودک – کالسکه و کریر – صندلی ماشین – ماشین بازی و …) از بهترین برندهای سیسمونی در تمامی سایزها و متنوع ترین مدل ها بر اساس هر سلیقه ای که در بازار موجود است از سایت نی نی لند خریداری کنید و درب منزل تحویل بگیرید .

از این رو بازی و اسباب بازی به هرشکلی میتواند تجربهای باشد سرشار از یادگیری که نه تنها مهارتهای فیزیکی کودک که مهارتهای شناختی وی را نیز تقویت میکند. خوشبختانه، گزینههای بسیاری در زمان خرید اسباب بازی و آن هم از نوع دخترانه وجود دارد؛ از انواع عروسک گرفته تا بازیهای فکری و فیزیکی مانند طناب میتوانند بهترین هدیه برای دختران دلبند شما باشند. ۳ تا ۵ سال: عروسک و وسایل خانه عروسکی، پازل ۹ تا ۱۵ قطعه، وسایل نقلیه گوناگون، وسایل خمیربازی، وسایل نقاشی، مکعبهای ساختمان سازی اندازه بزرگ و متوسط، انواع لباسهای مشاغل گوناگون. ۱۸ ماهگی تا ۳ سال: وسایل شن بازی، عروسک قابل شستشو، پیچ و مهره پلاستیکی، چکش و میخ پلاستیکی، سه چرخه، توپ، پازل های ۳ تا ۵ قطعه، مکعبهای درشت خانه سازی، وسایل نقاشی، کتابهای تصویری.

نمونههایی از این تصاویر را در آثار تاریخی به جا مانده از تمدنهای کهن دیگر مانند روم و یونان باستان نیز میتوان دید که نمایانگر اهمیت بازی و اسباب بازی است. از طرفی پسرها و دخترها پروسه رشد متفاوتی دارند و نوع فکر کردن آن ها با یکدیگر فرق دارد و به همین دلیل دنیای اسباب بازی های پسرانه با دخترانه متفاوت است. شما می توانید با تهیه اسباب بازی هایی که مهارت های حرکتی کودک را تقویت می کند به بهبود این مهارت ها کمک کنید .کودک در این سن به محیط اطراف خود واکنش نشان می دهد و دوست دارد هر چیزی را به دست آورد. برای دختربچههای 5 ساله میتوانید اسباب بازی مشاغل کودک یا اسباب بازی هایی مثل لوازم آشپزخانه، چرخخیاطی اسباب بازی و اسباب بازی مشاغل را بخرید. به طور کلی در حل مشکلات به طور غیرمستقیم حضور داشته باشید و بیشتر کودک را تشویق و راهنمایی کنید تا هم اعتماد به نفس پیدا کند و هم به طور خلاقانه فکرش را به کار اندازد. در این سن اسباب بازی های موزیکال و اسباب بازی های دارای رنگ بندی متنوع و جذاب می تواند توجه کودک را به خود جلب کند .نوزاد 6 تا 12 ماه می نشیند ،چهار دست و پا راه می رود ، می غلتد و گاهی تمرین ایستادن نیز می کند .او برای به دست آوردن اسباب بازی که توجه ش را جلب کرده تلاش خود را می کند و فعالیت های بدنی خود را تقویت می کند و بعد از به دست آوردن اسباب بازی نیز علاوه بر لذت و هیجانی که دارد اعتماد به نفسش نیز افزایش پیدا می کند .

با توجه به نظریات رشد، در هر دوره سنی از تولد تا پایان کودکی (15 سالگی) تواناییهای خاصی با توجه به محدودیتهای فیزیکی و شناختی در کودک ایجاد یا تقویت میشود که این امر تعیین کننده عملکرد کودک در هر مرحله است. ماموریت هایپرباکس این است که با ایجاد خلاقیت و کنجکاوی، خانوادهها را آگاه کند تا راهی دقیقتر برای بازی و سرگرم شدن فرزندانشان فراهم کنند. هر آنچه که از نظر ظاهر متفاوت طراحی شده است برای پسران جذاب است و معمولاً در لیست جذاب ترین اسباب بازی پسرانه قرار می گیرد و پسران به آن جذب می شوند بهتر است که اسباب بازی با ظاهر ساده و تکراری را قبول نکنید چون مشکلات زیادی ایجاد می کند. یکی از همبازیهای کودک اسباب بازی است که انتخاب مناسب آن به رشد و توسعه شناختی و فیزیکی بهتر کودک منجر میشود و این امر اهمیت رده بندی سنی اسباب بازی را به خوبی روشن میکند. مثلاً پازل های اسباب بازی و یا بازی های فکری که از رنگ آمیزی های جالبی برخوردار هستند پیشنهاد خوبی خواهند بود. در بسیاری از داستانها و روایات مصر، یونان و روم باستان آمده است که عروسکها و پیکرههای سفالی را درون قبر کودکان میگذاشتند، تا در زندگی پس از مرگ هم سرگرمشان کند و این اهمیت بیش از پیش سرگرمی و نقش اسباب بازی در تفریح کودک را در اعصار گذشته نمایان میکند.

متخصصان بر این باورند که همراهی کردن والدین با کودکان در هنگام بازی، سبب رشد اجتماعی بهتر و نیز تقویت دلبستگی می شود. د – آفرینندگی و سازندگی: اسباب بازی علاوه بر آشنا کردن کودک با اشیاء گوناگون، باید به کودک فرصت دهد تا خود بتواند خلق کند و بیافریند. در بین تمامی ماشینهای کنترلی ماشینهای آفرود کنترلی به دلیل سرعت و قدرتی که دارند از محبوبیت بالاتری در بین پسران نوجوان برخوردارند. براین اساس، صنعت بزرگ اسباببازیسازی در کشور، که از جمله صنایع خلاق محسوب میشود باید تمام این نکات و موارد مهم را در نوآوریهای خود مورد نظر قرار دهد. در واقع نوآوری به معنی عبور از مقدمات و ملزومات مهم و علمی ساخت اسباببازی نیست، بلکه به معنای خلق تجربههای جدید و مفرح در کودکان با استفاده از اصول و قوانین پذیرفته شده علمی و آموزشی در این صنعت است.

اتاق کودکان به فروشگاه اسباب بازی شبیه شده که کودک با هیچ کدام آن ها راضی نمی شود و اسباب بازی ها فقط برای چند ساعت می تواند کودک را خوشحال کند. در کنار گردآوری چنین مجموعهای، بستهبندی و ارسال کالا در کوتاهترین زمان ممکن به مشتری از الویتهای مهم ماست. اسباب بازی ها یکی از مهم ترین و سرگرم کننده ترین وسایل بازی و تفریح برای هر فردی ودر هر سنی می تواند باشد. مرکز پرستاری سفیر آرامش آماده ارائه خدمات به والدین گرامی در خصوص بهترین روش های تربیت و پرورش کودکان دلبندشان می باشد. به گفته وی بر اساس آمار منتشر شده از سوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در سال ۱۳۹۸ واردات اسباب بازی حدود ۳۵ میلیون دلار سال ۱۳۹۷ حدود ۳۷ میلیون دلار سال ۱۳۹۶ معادل ۱۲۵ میلیون دلار و سال ۱۳۹۵ حدود ۸۷ میلیون دلار بوده است. 1. به سلیقه و علایق کودک خود توجه کنید 2. ایمنی اسباب بازی 3. دقت کنید که اسباب بازی علاوه بر سرگرمی جنبه ی خلاقیت و پرورش مهارت هم داشته باشد 4. تاجایی که می توانید از خرید اسباب بازی هایی که جنسیت خاصی ندارند استقبال کنید.

کودک در یک سالگی به اسباب بازی هایی مثل توپ، قطعات خانه سازی، حیوان یا ماشینی که بتوان آن را به دنبال خود کشید، لیوان و مکعب های توخالی که بتوان آن ها را در داخل هم جای داد یا بر روی هم چید، نیاز دارد. امروزه بهترین روشهای آموزشی دنیا بر تجربه، سرگرمی و اکتشاف استوار است مانند، سرگرم آموزی، بازی آموزی، های اسکوپ و بازیهای مانند اینها. کودکان میتوانند با اسباب بازیهای مختلف، مهارتهای حرکتی خود را نیز تقویت کنند. در نه ماهگی، نوزادان آماده هستند تا مهارتهای حل مسئله را با بازی با اسباب بازیهای پیشرفتهتر توسعه دهند. ۲-با توجه به علاقه کودک به وسایل منزل، اسباب بازیهای جایگزین کاربردی باشد.

اگر ماشین یا هر اسباب بازی دیگر کودک عیب و نقص پیدا کرد، کودک را تشویق و راهنمایی کنید تا خودش آن عیب را بر طرف کند و ماشین را به راه بیندازد و به مسافرت خیالی خود ادامه بدهد. طی همین فرایند کودک زمان بازی دنیای خیالی اسباب بازی هایش را با دنیای پیرامونش تطبیق می دهد. در آخر می تواند از پازل های ساده و اسباب بازی های وصل کردنی استفاده کنید. و در آخر ایمنی اسباب بازی است که با توجه به گروه سنی مخاطب باید استانداردهای خاصی را از نظر نوع مواد تولیدی، اندازه و شکل مد نظر داشت. عدم تطابق اسباب بازی با گروه سنی مخاطب میتواند منجر به بروز مشکلات اساسی در شناخت و باورهای کودک شود و این نیاز به رده بندی سنی را بیش از پیش روشن میسازد.

تقلیل حیا و ترویج تلاش برای داشتن ظاهری که توجه را به خود جلب کند و مورد تحسین دیگران قرار بگیرد، از آسیب های خرید چنین عروسکهایی است. در صورت پیدایش چنین مشکلی آن ها را سرزنش میکنیم در صورتی که تنها چیزی ست که به آنها آموخته ایم. روی هدایایی تمرکز کنید که یا به یکی از علایق او مربوط می شود – مانند خواندن، بازی های ویدیویی یا ورزش – یا چیزی را برای او تهیه کنید که علاقه جدیدی را تشویق کند. بیبی پرو بزرگترین فروشگاه اینترنتی سیسمونی، اسباب بازی و محصولات مادر باردار، نوزاد و کودک است که با نگاهی مادرانه و با در نظر گرفتن نیازهای مادر باردار از ماه های قبل از بارداری تا پس از زایمان و در زمان پرورش فرزندش، همراه و همگام با او به برطرف کردن نیازهای مادر و نوزاد می پردازد. بیبی پرو، هم اینک با بهره گیری از همکاران با تجربه و زیرساخت های اطلاعاتی، امکان تحویل کالا به صورت رایگان برای خرید های بالاتر از 300 هزارتومان می باشد.

انجام هر یک از چالش های این بازی به مهارت هایی نظیر استدلال فضایی و ادراک بصری نیاز دارد. اسباب بازی برای کودک شیرین ترین لحظات را رقم می زند اما بهتر است اسباب بازی هایی را برای کودک خود خریداری کنید تا بتوانید دید او را نسبت به جامعه بازتر کرده و در ساخت آینده او نقش بسیار مهمی داشته باشد. مهمترین مزیت یک فروشگاه اینترنتی اسباب بازی کودک نسبت به فروشگاه های فیزیکی، تنوع کالاهای آنهاست. با خرید تاب کودک شما هم میتوانید نیاز کودک به بازی کردن را برطرف کنید و هم به او کمک کنید تا هماهنگ کردن دست ها و پاهایش را یاد بگیرد.